Arriva Slovensko

Cestujúcich v okresoch Levice a Nové Zámky oddnes vozí päť nových autobusov

20. 09. 2018
Nové Zámky, 20. septembra 2018 – Od dnes vozí cestujúcich v Levickom a Novozámockom okrese päť nových moderných autobusov s klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Spoločnosť ARRIVA prostredníctvom pravidelnej modernizácie vozového parku zvyšuje komfort a bezpečnosť svojich pasažierov. Zároveň motivuje obyvateľov Slovenska, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

"Vďaka dlhodobej spolupráci a zmluve s Nitrianskym samosprávnym krajom môže ARRIVA Nové Zámky neustále zlepšovať kvalitu poskytovaných služieb vrátane modernizácie vozového parku. Dnes sme našim cestujúcim odovzdali do užívania päť nových moderných autobusov typu SOR C 10,5 EURO 6. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení prímestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2025,” povedala Hana Jahodníková, dopravná riaditeľka ARRIVA Nové Zámky.

Spoločnosť ARRIVA zabezpečuje v Nitrianskom kraji prímestskú dopravu 180 autobusovými linkami a ročne prepraví vyše 19 miliónov cestujúcich. Nové autobusy typu SOR C 10,5 EURO 6 sú plne klimatizované. Zároveň sú vybavené prednými a bočnými informačnými elektronickými tabuľami. Je v nich 43 miest na sedenie, samozrejmosťou je aj priestor vyhradený pre kočíky. "Cestujúcim je k dispozícii signalizačné tlačidlo STOP umiestnené pri dverách. Ním môžu avizovať vodičovi, že chcú na nasledujúcej zastávke vystúpiť," dodala H. Jahodníková.

ARRIVA Nové Zámky zabezpečuje autobusovú dopravu na prímestských linkách v okresoch Nové Zámky, Levice, Šaľa a Komárno, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Nových Zámkoch, Leviciach, Šali, Štúrove, Šuranoch, Šahách a Komárne.

Spoločnosť ARRIVA minulý rok zakúpila a odovzdala do užívania cestujúcim na Slovensku 53 nových autobusov. Tento rok doposiaľ zaradila 26 nových autobusov na linky v Košickom, Trnavskom, Žilinskom a Nitrianskom kraji. V nasledujúcich mesiacoch odovzdá do užívania cestujúcim na Slovensku ďalšie tri nové moderné autobusy v nových sviežich farbách ARRIVA.